Iwona JowikAdwokat przy Izbie Adwokackiej w Paryżu (1998 r.) oraz w Warszawie (2010), a wcześniej w Wałbrzychu (2006). Iwona Jowik specjalizuje się w doradztwie prawnym oraz postępowaniach sądowych, w szczególności z zakresu prawa konkurencji, prawa handlowego oraz prawa karnego gospodarczego.

Jest jednym z założycieli oraz wspólnikiem zarządzającym Kancelarii COPERNIC AVOCATS.

Doświadczenie zdobywała pracując w dziale prawnym jednej z wiodących na rynku francuskim grup kapitałowych oraz w renomowanych paryskich kancelariach adwokackich. Obecnie doradza m.in. niektórym spośród największych światowych marek głównie z branży produktów luksusowych oraz sieciom sprzedaży. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych dotyczących nieuczciwych praktyk rynkowych przed sądami handlowymi.

Iwona Jowik posiada wieloletnią praktykę w zakresie doradztwa oraz prowadzenia postępowań sądowych na rzecz firm ubezpieczeniowych (z zakresu odpowiedzialności cywilnej i zawodowej, ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczeń ryzyk specjalnych oraz przemysłowych, ubezpieczeń w transporcie).

Obsługiwała transakcje fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym o zasięgu międzynarodowym. Doradza dużym podmiotom zamierzającym inwestować i prowadzić swoją działalność na terytorium Francji i Polski.

Ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, następnie Uniwersytet Paris II – Panthéon Assas (ze specjalizacją w prawie prywatnym oraz prawie gospodarczym) oraz King’s College London (LLM).

Poprzednio pracownik naukowy na Uniwersytecie Lille II.

Jest członkiem stowarzyszenia Association Droit et Commerce.

Pracuje w języku polskim, francuskim i angielskim.