Lucien PeczynskiLucien Peczynski jest adwokatem przy Izbie Adwokackiej w Paryżu (1992 r.) oraz w Warszawie (2010 r.). Swoją działalność skupia głównie na kwestiach związanych z prawem umów, prawem handlowym, najmem handlowym, prawem spółek oraz prawem transportowym. Specjalizuje się także w prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem problematyki oddelegowania pracowników.

Jest jednym z założycieli oraz wspólnikiem zarządzającym Kancelarii COPERNIC AVOCATS.

Lucien Peczynski doradza wielu podmiotom gospodarczym w bieżącej obsłudze prawnej oraz reprezentuje Klientόw w licznych postępowaniach sądowych. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie prawa upadłościowego i naprawczego.

Przed założeniem Kancelarii, przez ponad 17 lat praktykował w paryskich kancelariach m.in. Légis-Consult (grupa Mazars) i Lamy-Lexel, specjalizując się w prawie gospodarczym i prawie spółek.

Lucien Peczynski jest autorem licznych artykułów prawniczych publikowanych na łamach pism zarówno we Francji, jak i w Polsce. Uczestniczy także regularnie w seminariach poświęconych kwestiom prawno-porównawczym oraz ściśle związanych z profilem Kancelarii.

Ukończył Uniwersytet Panthéon – Sorbonne Paris I (ze specjalizacją w prawie prywatnym oraz prawie gospodarczym), Uniwersytet Paris II – Panthéon Assas (ze specjalizacją w prawie spółek handlowych) oraz Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest członkiem stowarzyszenia Association Droit et Commerce.

Obsługuje klientów Kancelarii w języku polskim, francuskim i angielskim.